У Житомирі затримали колишнього військового, який коригував ворожий вогонь по місту

23.03.2023

Контррозвідка Служби безпеки провела спецоперацію, затримавши відставного військового, який передавав “вагнерівцям” розвіддані про систему відеоспостереження у Житомирі. 

Як повідомляють у пресслужбі Офісу Генерального прокурора, чоловік коригував ворожий вогонь по місту.

Слідство встановило, що чоловік через особистий обліковий запис в забороненій соціальній мережі «вКонтактє» налагодив спілкування з представниками терористичного угруповання «Вагнер». На пораду свого куратора, він обрав собі позивний «Снаров», під яком приховував власну особу.

Підозрюваний співпрацював з ворожою розвідкою й повідомляв інформацію про розташування у Житомирі стратегічно важливих військових об’єктів, місця дислокації підрозділів військових та техніки Збройних сил України.

Зібрану інформацію зрадник ретельно наносив на мапу, фотографував її й перекидав світлини окупантам для подальшого використання під час планування чергових обстрілів українських міст.

Найактивніше працював з ворогом протягом вересня-жовтня минулого року.

Зрадником виявився колишній заступник командира однієї з українських військових частин, який на початку 90-х років пішов у відставку. “Вагнер” завербував його до співпраці у липні 2022 року через соцмережу “Вконтакте”, якою активно користувався чоловік.

Наразі чоловіка затримали, йому повідомлено про підозру за частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України «Державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану». Суд розглядає питання щодо обрання йому запобіжного заходу.

newday.org.ua