У Житомирі виготовили перший папір з опалого листя за технологією українського студента

21.12.2019
 За технологією українського студента Валентина Фречки, який торік виграв гран-прі конкурсу винахідників у США, зробили перші дослідні зразки паперу з опалого листя. Пожухле листя перетворилося на пакування для яєць, трубочки для напоїв і сувої крафтового паперу. Шлях від ідеї до першого промислового зразка зайняв два роки. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

“Я виграв 8 різних конкурсів – від Кенії до Тунісу, від Тунісу до Штатів – майже весь світ“, – говорить Валентин.

Те, що так сподобалося світовому журі, винахідник тримає в руках. При виробництві цього паперу не постраждало жодне дерево, а замість нього – опале листя та макулатура.

Шлях від ідеї до першого промислового зразка зайняв два роки. Зробити пробну партію погодилися лише у Житомирі. Там виготовили упаковки для яблук, яєць, трубочки, кришки. З’ясувалося, що волокна з листя здатні тримати форму не гірше, ніж деревина.

Спочатку подрібнене й очищене листя варять у гігантських чанах – вода виштовхує сіру масу нагору. Далі вона рухається конвеєром, поступово втрачає вологу, розтягується і стає або гладким папером, або ж набуває потрібної форми в сусідньому цеху. Тут із пожухлого листя роблять екологічне пакування для продуктів. Максимальна температура, до якої розігрівається сировина у процесі виробництва, – 40 градусів. Тобто на відміну від ситуації, коли листя палять, жодна шкідлива речовина у повітря не виділяється.

На виробництві Валентин нині проводить увесь вільний від занять в університеті час. Каже, сам науковий винахід виявився найпростішим етапом з усіх.

Читайте також: У Житомирі запусили сервіс швидкої кур’єрської доставки Glovo

newday.org.ua