У Житомирі розписують стіни Свято-Михайлівського собору

16.07.2020

У Свято-Михайлівському кафедральному соборі в Житомирі вже не один рік художники працюють над оздобленням стін. Київські майстри наразі завершують розпис стелі у великій залі.

Про це повідомляє прес-служба собору.

Так, стелю собору прикрашає зоряне небо незвичної краси. Робота виконана в стародавньому українському стилі з дотриманням церковних канонів.

Собор почали розписувати 20 років тому. Настоятель храму отець Богдан Бойко каже: аби розписати його весь, потрібно багато років, бо праця дуже кропітка. До кінця 2021 року планують розписати більше 300 метрів площі собору. Художні роботи виконують за кошти, виділені меценатом. Свято-Михайлівський собор – єдиний храм в Україні, де відновлюють стародавній український розпис:

У великій залі храму наразі богослужінь не проводять. Тут працюють десятеро художників із Житомира та Києва, які оформлюють стіни та стелю. Пишуть акриловими та олійними фарбами.

Льняне полотно, на якому виконують розпис, замовляють в Італії. Полотно покривають типографською позолотою – це дає змогу заощадити гроші, не втрачаючи якості ілюстрації. Після цього потрібно ретельно наклеїти на стіни вже готові роботи.

Читайте також: Розробили 10-денний туристичний маршрут Житомирщиною

newday.org.ua