У Житомирі на хабарі затримали декана вишу

09.09.2022
У Житомирі співробітники Служби безпеки України викрили на систематичному вимаганні хабарів декана одного із факультетів університету.
 
За попередніми даними досудового розслідування, побори зі студентів за закриття сесії та невідрахування з вищого навчального закладу посадовець університету запровадив на системній основі. «Такса» за вирішення одного питання становила 300 євро.
 
Оперативники спецслужби затримали декана у службовому кабінеті після передачі посадовцю грошей від студента очної форми навчання за «успішне закриття двох сесій». Оскільки сесії закривалися «оптом», посадовець вузу зробив знижку – належні відмітки у відомостях та заліковій книжці вартували «усього» 400 євро.
 
Наразі тривають слідчі дії у межах кримінального провадження за ч.3 ст.368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.
 
Вирішується питання щодо повідомлення фігуранту справи про підозру та обрання міри запобіжного заходу.
 
Також перевіряється інформація щодо інших фактів вимагання деканом неправомірної вигоди.
 
Викриття корупційної діяльності  здійснили співробітники Управління СБ України в Житомирській області у співпраці зі слідчими ГУНП Житомирщини та Управлінням стратегічних розслідувань ДСР Нацполіції України за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури.
 
Сайт Житомир-Онлайн пише, що затримали декана Механічного факультету Житомирського Поліського Національного університету – Яроша Ярослава Дмитровича.