У Коростені запрацювала мобільна група поліції з протидії домашньому насильству

19.02.2021

У Коростені офіційно розпочав роботу новостворений сектор поліції з протидії домашньому насильству. До його складу увійшли 5 поліцейських.

Про старт діяльності відповідного сектору поліції на Коростенщині розповіли заступник начальника ГУНП Житомирщини Артем Лисогор і керівник Коростенського районного управління поліції Дмитро Гаращенко. 

Як свідчить аналіз статистичних даних за 2020 рік, проблема домашньої тиранії актуальна для міста і загалом району. Упродовж року до Коростенського територіального підрозділу поліції надійшли понад півтисячі заяв і повідомлень про вчинення насильства у сім’ях. За 5 підтвердженими фактами були розпочаті кримінальні провадження за ст. 390-1 (невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або непроходження програми для кривдників) ККУ та у 732 випадках складені відповідні адміністративні протоколи. За цей же період правоохоронці винесли більше 200 термінових заборонних приписів стосовно кривдників. А профілактичний облік поліції поповнили 362 домашніх тирани, переважна більшість з яких – чоловіки. 

– Відсьогодні у Коростені офіційно розпочинає свою роботу новостворений сектор поліції з протидії домашньому насильству. До його складу входять 5 поліцейських. З урахуванням оперативної обстановки режим роботи мобільної групи може змінюватися з дотриманням вимог законодавства, – розповів заступник начальника ГУНП в Житомирській області Артем Лисогор.

Власне, у тестовому режимі мобільна група поліції уже працювала у Коростені з 1 лютого по сьогоднішній день. У результаті правоохоронці відреагували на 25 викликів та склали 9 протоколів про адміністративні правопорушення, зокрема за вчинення насильства у сім’ї, невиконання захисного припису або непроходження корекційної програми. Серед інших – випадки завідомо неправдивих викликів спецслужб і розпивання алкогольних напоїв у громадських місцях.

16 лютого працівники мобільної групи працювали у родині місцевих жителів, де сталися сімейні розбірки. Про неправомірні дії чоловіка до поліції повідомила його дружина. За результатами вжитих заходів стосовно дебошира поліцейські винесли терміновий заборонний припис. 

– Відтепер така мобільна група працюватиме постійно. Поліцейські, які увійшли до її складу, пройшли відповідні навчання і заступатимуть на добові чергування. Реагуватимуть, у першу чергу, на повідомлення про вчинення домашнього насильства, а також на інші порушення правопорядку. Наші працівники забезпечені робочим кабінетом, обладнаним необхідним інвентарем. Сюди громадяни можуть безпосередньо звертатись у разі необхідності у будь-який час доби. Також мобільна група має автомобіль, оснащений радіостанцією, світлозвуковою сигналізацією, автомобільними відеореєстраторами, аптечками, вогнегасниками, термоковдрами, термопринтерами, спеціальним логотипом, – розповів начальник Коростенського районного управління поліції Дмитро Гаращенко. 

Відтак, основними функціями поліцейських з протидії домашньому насильству є:
 – своєчасне реагування на такі факти;
 – приймання від постраждалих, а також від інших осіб, у тому числі від суб’єктів, що здійснюють заходи в сфері запобігання насильству, відповідних заяв та повідомлень;
 – ужиття заходів для припинення домашнього насильства та надання допомоги постраждалим особам з урахуванням результатів оцінки ризиків;
 – інформування постраждалих осіб про їхні права, заходи і соціальні послуги, якими вони можуть скористатися;
 – винесення термінових заборонних приписів стосовно кривдників та інші завдання. 

За інформацією  відділу комунікації поліції Житомирської області