У Кирданах на Овруччині хочуть відкрити пам’ятник загиблим воїнам

07.02.2018

Житель Овруччини Анатолій Омельченко вже давно має мрію – пам’ятник у рідному селі Кирдани, присвячений загиблим у роки Другої світової війни землякам. Розмови ведуться роками.

«У всіх селах, які десь проїжджаю, дивлюсь – пам’ятники стоять. Навіть у маленьких поселеннях. А в нас немає. А це ж наші діди і прадіди».

Під час війни Анатолію було 5 років, пам’ятає, як спалили село Рулівщину, звільняли Овруч. В селі вже й придивилися місце для пам’ятного знаку – в парку між сільською радою і школою. Зараз в парку за патріотично розфарбованим парканом спокійно прогулюються кури, але незабаром Анатолій бачить там місце для пам’ятного знаку, де можна було б згадати загиблих. Імена всіх 260-ти загиблих воїнів будуть вибиті на плиті.

Підтримує Анатолія і односельчанин – Володимир Шалига. Каже: «Мій брат пішов на війну, не очікуючи повістки. Тільки побачив літак – і вперед. Мені тоді було 15!»

На разі це питання на контролі керівництва Овруцької міської ради ОТГ. Представники ради вивчають історичну основу майбутнього пам’ятника, його вигляд, місце розміщення.

Є різні бачення концепції цього пам’ятника, але схоже на те що йому таки бути!

NewDay

kyrdany1

kyrdany

kyrdany2