У Брусилові відкрили музей “Дивосвіт Олексія Макаренка”

08.06.2022

У Брусилові відкрили музей українського художника, першого лауреата Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка Олексія Макаренка. Про це Суспільному розповіла керівниця відділу культури, туризму та діяльності засобів масової інформації Брусилівської громади Лариса Філоненко.

За її словами, музей “Дивосвіт Олексія Макаренка” мали відкрити ще 25 березня.

“Війна внесла свої корективи, – каже Лариса Філоненко. – Незважаючи на те, що йшли військові дії, ми продовжували створювати музей”.

Ініціаторкою створення музею була колишня викладачка Житомирського державного університету імені Івана Франка Ванда Чайковська.

“Ванда Тадеушівна та її чоловік – відомий краєзнавець Анатолій Шевчук були людьми, які підтримували родину Олексія Макаренка і допомагали в творчості, – каже Лариса Філоненко. – І тому саме у їхній родині збереглися ці шедеври – картини, галерею яких створили у музеї”.

У Брусилові на Житомирщині відкрили музей "Дивосвіт Олексія Макаренка"

Художник Олексій Макаренко народився в Брусилові 21 вересня 1936 року. Прикутий до інвалідного візка, він почав малювати ще з дитинства. Директорка Брусилівського музею “Дивосвіт Олексія Макаренка” Олена Косарчук каже, що художник створив свій власний стиль – пелюстковий.

“Олексій Макаренко ілюстрував твори багатьох відомих письменників, але одну з його картин ми назвали пророчою через те, що вона називається “Ой, у лузі червона калина похилилася”. На ній зображений козак у жовто-блакитних кольорах і кущ калини, що символізує Україну-неньку”, – розповіла Олена Косарчук.

В музеї зберігаються понад 50 картин та особисті речі Олексія Макаренка.