У Бердичеві виявили сказ

14.03.2019

У терміновому порядку неприємна новина зібрала сьогодні майже надвечір в міській раді членів надзвичайної протиепізоотичної комісії. В одному з мікрорайонів Бердичева виявлено захворювання на сказ, що підтвердилося результатами лабораторних досліджень. Повідомляє rio-berdychiv.info.

У середу, 13 березня, до Бердичівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби надійшла інформація від бердичівлянина про те, що по вулиці Червоній з невідомих причин загинув домашній собака. Власник повідомив, що тварина до цього певний час хворіла. Фахівці ветеринарної медицини виїхали за вказаною адресою, забрали труп собаки і направили його до лабораторії у Бердичеві, а потім відібрані зразки були направлені на дослідження в Житомирську регіональну лабораторію Держпродспоживслужби України. Після проведених досліджень матеріалу було виявлено специфічні зміни у зразках проб і надано експертний висновок з підтвердження захворювання собаки на сказ.
За словами начальника Бердичівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Валерія Бикова, їм було направлено сигнальний лист, згідно якого розпочалась підготовка розробки плану заходів по боротьбі з даною хворобою у вогнищі та заходів, спрямованих на профілактику подальшого поширення даного захворювання. Оперативно на комісію було підготовлено пояснювальну записку для розгляду цього питання.
Відомо, що загиблий собака використовувався у лютому місяці на полюванні і власник полював на лисів, тому тварина мала контакт з лисом, що швидше за все ї стало джерелом зараження. З’ясувалося, що собака не була щеплена проти сказу і власник, на свій страх та ризик, використовував тварину для полювання. Це неабияк обурило членів надзвичайної протиепізоотичної комісії, адже, на їхню думку, не щеплена тварина не повинна бути задіяна в цьому процесі. Проте, за словами керівника Товариства мисливців і рибалок Віктора Рибака, від членів товариства не вимагають в обов’язковому порядку надавати довідки про щеплення і це не прописано у відповідних законодавчих документах.

Комісія порадила керівнику товариства все ж якимось чином хоча б вести список щеплених собак і не допускати до полювання не щеплених, аби вони не ставали жертвами скажених лисів і не несли потім загрози людям. Крім того, комісія порадила, щоб група мисливців у період карантину звернулася до поліції за дозволом на так званому «трикутнику» відстрілювати лисів, яких нині розвелося занадто багато, бо зараз вже сезон полювання закінчився. Віктор Рибак вказав, що не у сезон полювання це повинні робити єгері і що у них їх 6, проте отримують вони зарплатню у вигляді 900, 1800 гривень і лише один працює на повній ставці. Тому чоловіки, котрі проживають у Бердичівському районі витрачати свої малі гроші на дорогу, на патрони тощо, попросту не захочуть. Заступник міського голови запропонував, як варіант, винести на розгляд сесії міської ради рішення про виділення з міського бюджету коштів для відстрілу лисів, адже сума там не настільки велика вийде, а відстріляти тварин, які нині ще й розмножуються, дійсно необхідно.

Крім того, і ветеринари, і міська влада закликає власників тварин проводити щеплення їм від сказу. Вакцин у Бердичеві для цього вистачає, вона безкоштовна, і потрібно звернутися до ветеринарної служби по провулку Ветеринарному, фахівці проведуть вакцинацію. Якщо у когось в домоволодінні кілька тварин, а у чоловіка, в якого здохла від сказу собака, їх декілька і нині решту псів вакцинували, то можна викликати фахівця додому для проведення щеплень. Багато хто з бердичівлян їх вже зробив і проводить традиційно, розуміючи, що скажена тварина несе загрозу, а лиси нині заходять навіть у домоволодіння на околицях міста, не боячись нічого і нікого. Протягом 2018 року в Бердичеві було щеплено 1278 тварин (собаки, коти, велика рогата худоба), а за 2 місяці 2019 року – вже 235 тварин.

Надзвичайна протиепізоотична комісія, обговоривши дане питання, крім наданих пропозицій, прийняла рішення ввести карантинні обмеження зі сказу на території вулиці Червоній та суміжних територіях, обмежених вулицями Романа Абрамова, Заводська та Мучна. Оголошено загрозливою зоною частину північно-східної території Бердичева, тобто мікрорайон «Корніловка». Громадянам, які проживають по вулицях Романа Абрамова, Заводській та Мучній без дозволу Бердичівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби Житомирської області продаж і передачу громадян усіх видів тварин, які утримуються в їхніх господарствах на період карантинних обмежень.

Затверджено заходи з оздоровлення та профілактики захворюваності тварин на сказ, постійно проводити роз’яснювальну роботу щодо профілактики і попередження даного захворювання з використанням усіх форм і методів пропаганди (виступи на радіо, телебаченню, інформація в друкованих виданнях). Крім того така ж роз’яснювальна робота, на думку членів комісії, повинна проводитися і у навчальних закладах міста. Усіх осіб, які мали контакт з хворою собакою направлять на обстеження до лікаря-рабіолога.

Фото: slk.kh.ua

Читайте також: У Бердичівському районі невідомий побив та пограбував дівчину, яка йшла узбіччям.

newday.org.ua

beshennaja-lisa23222_b3f42_8cc1d683dccc7719b01f7bea3cfff482_b3f42_resize_free_850_0