У 2022 році через службу зайнятості працевлаштувалися майже 13 тисяч жителів Житомирщини

12.01.2023

Упродовж 2022 року служба зайнятості допомогла знайти роботу майже 13 тисячам жителів Житомирської області. Це на 40% менше, аніж у 2021 році.

Про це повідомила пресслужба Житомирського обласного центру зайнятості.

«Державна служба зайнятості не припиняла свою діяльність упродовж року, певний час надаючи безробітним послуги онлайн, з дистанційною реєстрацією і комунікацією. Через різке зниження попиту на працівників в умовах війни, загальні результати діяльності служби виявились не такі значущі, як могли би бути. Для порівняння: у 2022 році отримали роботу 12816 жителів Житомирщини, тоді як у 2021-му – 21646 осіб, або на 40% більше», – йдеться у повідомленні.

Разом з тим, у центрі зайнятості нагадують, що торік запрацювали нові урядові програми, в успішній реалізації яких брала участь державна служба зайнятості.

• Грант на власну справу – одна з шести програм в рамках проєкту єРобота. За півроку дії програми 123 підприємці Житомирщини отримали можливість створити новий або ж розширити діючий бізнес. Загальна сума таких інвестицій в економіку області перевищує 28 млн грн. Отримувачі грантів запланували створити майже 300 нових робочих місць. Логічно, що дія програми пролонгована і на 2023 рік.

• «Армія відновлення». Люди, які втратили роботу, можуть долучитися до ремонтно-відновлювальних робіт, відбудови житлових будинків, пошкоджених у результаті бойових дій, підготовки до використання захисних споруд цивільного захисту, заготівлі дров, облаштування та обслуговування пунктів обігріву (пунктів незламності) і т.і. Житомирщина – одна з 9 областей країни, які приєднались до програми. За підсумками 2022 року 81 безробітний у 10 громадах працювали на суспільно корисних роботах, їм виплачено загалом понад 369 тис. грн.

newday.org.ua