Три медичні заклади Житомирщини отримали телемедичні системи “Homedoctor”

25.05.2023

Три медичні заклади Житомирщини отримали телемедичні системи іспанського виробництва “Homedoctor”. По одній телемедичній системі отримали Радомишльський, Овруцький та Олевський центри первинної медико-санітарної допомоги.

Про це повідомив Департамент охорони здоров’я Житомирської ОВА.

“Телемедична система “Homedoctor” розроблена у Іспанії під час пандемії СOVID-19. Тоді іспанці винайшли ефективний спосіб проводити діагностування віддалено, щоб уникнути розповсюдження хвороби, а зараз вона допомагає зберегти доступ до медицини в умовах війни. Пристрій елементарний в користуванні і дозволяє проводити базові дослідження: вимірювати температуру, тиск, сатурацію, робити ЕКГ, дослідження вух, горла, носа, шкіри. Місцеві фельдшери передають показники лікарям, а вони діагностують захворювання та призначають лікування”, – пише Департамент охорони здоров’я.

Загалом іспанська громадська організація “Help to Ukraine” передала Україні 20 телемедичних систем “Homedoctor”.

У коментарі Суспільному Житомир медична директорка Овруцького центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Колбовська розповіла, що наразі телемедична система “Homedoctor” на Овруччині не працює.

“Програма не працює, тому що ми не могли її інтегрувати в нашу медичну-інформаційну систему “Медейр”, – каже Тетяна Колбовська. – На даний час ми створили їм запит, оскільки ця система одиночна, їх немає багато, то зараз створюють тестове середовище для того, щоб її тестувати. Іншого програмного забезпечення у нас немає, нам не надали його коли ми отримували систему “Homedoctor”. Я думаю, що найближчим часом це питання буде вирішено”.

За словами Тетяни Колбовської, з телемедичною системою буде зручно працювати, оскільки вона має малий розмір. Для її роботи потрібен лише ноутбук або планшет і доступ до Wi-Fi.

newday.org.ua