Тіло малинського полярника сподіваються доправити додому протягом червня

25.05.2020

Тіло українського полярника Василя Омеляновича, який наклав на себе руки, перебуваючи на станції “Академік Вернадський” в Антарктиді, доставлять в Україну протягом червня.

   Про це розповів в інтерв’ю Суспільному керівник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.

  «Колеги знайшли Василя під час ранкового обходу. Починаючи з 8-ї ранку впродовж приблизно години чергові обходять всю територію станції. Під час такого обходу було знайдено тіло в одній з окремих споруд, так звана столярна майстерня, яка винесена за межі житлового комплексу. Там знайшли тіло. Була абсолютно відчайдушна спроба зробити реанімацію», – сказав Євген Дикий.

  Він зазначив, що після перегляду камер відеоспостереження стало зрозуміло, що реанімація була безнадійна, оскільки Омелянович вже був мертвий не одну годину.

  «Десь хвилин 40 намагалися робити реанімацію, хоча і так було все досить зрозуміло. Коли усвідомили, що реанімація – не той випадок, перейшли до дій: опису тіла, фотографування, бо це треба було зафіксувати і належно все оформити», – поінформував Дикий.

  Що стосується похорону він сказав, що Василя не планують ховати в Антарктиді.

  «Ми опрацьовуємо повернення Василя в Україну. Наразі тіло зберігається, воно в холодному місці, воно цілком збережене. Це, до речі, стосується і майбутньої судмедекспертизи. Усе-таки лікар станції не є судмедекспертом, тому ми б хотіли, щоб до кінця були проведені всі процедури згідно з українським законодавством, а для цього треба доставити тіло. Попередньо одна із дружніх нам антарктичних програм вже відповіла, що розглядає варіант доставки тіла Василя під час найближчого рейсу їхнього криголаму, який може проходити в нашому районі. Далі вони можуть забрати і доставити на континент, скоріш за все, до республіки Чилі», – розповів керівник НАНЦ.

  За його словами, обидва посольства – в Чилі й Аргентині – попереджені, й далі у них є відпрацьована процедура репатріації тіла до України, вони цьому сприятимуть.

  «За оптимістичним сценарієм ми сподіваємося, що в межах червня Василь знайде спокій на рідній землі. Це за оптимістичним сценарієм. У будь-якому разі ми не плануємо похорону там і однозначно доставимо тіло сюди», – сказав Дикий.

  Як повідомлялося, 8 травня на станції «Академік Вернадський» загинув кухар 25-ї Української антарктичної експедиції Василь Омелянович. За попередніми даними, він вчинив самогубство. Чоловік уже вп’яте був в експедиції. Омелянович народився 1985 року, проживав у м.Малині Житомирської області. Починаючи зі своєї першої зимівлі (2011 рік, 16-та УАЕ), знову і знову повертався до Антарктиди (учасник 18-ї, 20-ї та 23-ї УАЕ). П’ята зимівля стала для нього останньою.

Читайте також: Масовий розстріл на Житомирщині: суд арештував пораненого підозрюваного

newday.org.ua