Спеціалісти визначили перевищення рівня шуму в населених пунктах

15.02.2018

На Житомирщині вивчили стан акустичного забруднення населених пунктів. Постійний шум погано позначається на роботі багатьох життєво важливих органів людини.

Про це повідомляє Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України. За останні десятиліття проблема боротьби з шумом в багатьох країнах стала однією з найважливіших.

Впровадження в промисловість нових технологічних процесів, зростання потужності і швидкохідності технологічного устаткування, механізація виробничих процесів призвели до того, що людина у виробництві та в побуті постійно піддається впливу шуму високих рівнів.

У Житомирській області, відповідно до Плану моніторингових досліджень навколишнього середовища на 2017 рік, проводились дослідження акустичного забруднення. Житомирським ОЛЦ та його територіальними підрозділами було проведено 879 інструментальних вимірів еквівалентного та максимального рівнів шуму в 293 моніторингових точках.

Вимірювання проводились на перехресті автошляхів, в санітарно-захисних зонах промпідприємств, на території дитячих садочків, шкіл, лікувально-профілактичних закладів та житлової забудови.

Зокрема, в Лугинському районі було зафіксовано перевищення на території гімназії ім.Фількова, смт.Лугини, вул.К.Маркса,18. В Коростенському районі перевищення рівнів шуму виявлено в м.Коростень (вул.Сосновського, 44; вул.Грушевського, 23; перехрестя вул. Грушевського, 17 та вул. Сосновського, 1; вул.Кемського, 5-7; вул. Красіна,7), в с.Вигів, вул.Першотравнева, 1, територія ЗОШ та в с.Сингаї, вул.Миру, 15, територія житлової забудови, що межує з автодорогою.

За свідченнями лікарів, постійний шум погано позначається на роботі багатьох життєвоважливих органів: серця, печінки, органів травлення. Але перш за все страждає, звичайно ж, слух. Повністю захистити себе від шуму неможливо, але ми можемо самі зменшити його вплив. Щоб убезпечити себе від непотрібних звуків у вашій квартирі слід поставити звуконепроникні вікна та двері, або зробити звукоізоляцію приміщення.