Скільки українців підписали декларації з сімейними лікарями?

24.06.2019

80% українців обрали собі сімейного лікаря та підписали з ним декларацію, пише gazeta.ua.

“Понад 80% (як і у жовтні 2018-го) чули про національну програму “Лікар для кожної сім’ї”. Високий рівень обізнаності спостерігається у всіх макрорегіонах і демографічних категоріях. 79% заявили, що вже обрали свого лікаря і підписали з ним договір (у жовтні 2018-го – 56%). 20% сказали, що цього ще не зробили”, – свідчить опитування, проведене Соціологічною групою “Рейтинг” у травні 2019-го, передає УНІАН.

Найвищий рівень мобілізації у підписанні договорів із сімейним терапевтом спостерігається у західних і східних регіонах серед жінок і літніх людей. На півдні та у Києві третина опитаних заявили, що ще не підписали угоди з терапевтом.

20% опитаних вважають, що за останні 2 роки загальна якість державних медичних послуг покращилася. 37% побачили погіршення, 32% вважають, що нічого не змінилося, 12% не змогли відповісти.

Чверть опитаних добре оцінили рівень як первинної, так і вторинної медицини в Україні. Третина вважає, що ці рівні української медичної сфери у задовільному стані, більше чверті – у незадовільному або жахливому. Краще оцінили зміни у якості медичних послуг і різні рівні медицини молодші та заможніші респонденти.

82% знають свого сімейного лікаря або терапевта, 18% – не знають. Найвищий рівень обізнаності у західних регіонах – 89%. Нижчий – у Києві та на півдні – 74-72%. Жінки краще обізнані про сімейного лікаря, ніж чоловіки.

70% тих, хто вже уклав угоди з сімейним лікарем, задоволені ним. 12% висловили невдоволення. 16% вагалися із оцінками.

Третина опитаних помітила, що після укладання контракту лікар був до них уважнішим і ввічливішим. 18% зазначили, що було легше потрапити на прийом. 20% зазначили, що не побачили жодних змін після укладання договору.

Читайте також: Висока температура тіла, спрага, головний біль – можливо у вас тепловий удар?

newday.org.ua

лікар