СБУ викрила масштабну корупційну схему в ДСНС: учасниками були посадовці управління в Житомирській області

31.08.2022

СБУ ліквідувала масштабну корупційну схему в Державній службі з надзвичайних ситуацій. Злочинна діяльність полягала у системному отриманні незаконної винагороди (хабарів) від підприємців за погодження дозвільної документації.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

«Учасниками злочинної схеми є посадовці ДСНС України та керівники її регіональних підрозділів, серед яких управління у Дніпропетровській, Харківській, Житомирській, Кіровоградській, Рівненській, Львівській, Чернігівській, Волинській, Чернівецькій, Хмельницькій та Запорізькій областях, а також посадовці інших держустанов, які залучили до участі приватних осіб. За даними СБУ, посадовці ДСНС вимагали від керівників великих торгових центрів та компаній хабарі за прискорене погодження дозвільної документації, необхідної для ведення підприємницької діяльності. Насамперед «схема» стосувалася погодження планів локалізації і ліквідації аварійних ситуацій і аварій на потенційно-небезпечних об’єктах, зокрема у великих торгових центрах, АЗС та інших об’єктах», – йдеться у повідомленні.

За отриманий хабар посадовці ДСНС не здійснювали фактичну перевірку пожежної безпеки в громадських місцях, частина з яких виявилася нездатною забезпечити цивільний захист громадян у момент надзвичайних ситуацій. Зокрема, під час ліквідації наслідків російських обстрілів. Таким чином, вони ставили під загрозу життя та здоров’я громадян України.

Щомісячні «прибутки» зловмисників від організованої ними злочинної «схеми» становили понад 10 млн грн.

«У результаті понад 50 синхронних обшуків по всій Україні викрито десятки посадовців ДСНС, які брали хабарі за фіктивне погодження дозвільних документів з питань пожежної безпеки для громадських будівель і споруд. За результатами цих дій здобуто додаткові докази про діяльність злочинної групи. Зокрема, відомості про інших учасників та розподіл отриманої незаконної винагороди між ними», – інформує СБУ.

Слідчі Служби безпеки вже повідомили про підозру першим 6 особам злочинної групи за двома статтями Кримінального кодексу України: ч.3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою); ч.3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).

«Наразі триває досудове слідство. Всі учасники злочинної групи будуть притягнені до кримінальної відповідальності. Заходи з викриття і блокування правопорушень проводили співробітники СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора», – зазначається у повідомленні.

Пресслужба Офісу генерального прокурора уточнила, що посадовці ДСНС вступили у змову із фізичною-особою підприємцем.

«Службовці ДСНС вимагали від керівників великих торгових центрів та компаній хабарі за швидке підписання та реєстрацію технічної документації для ведення підприємницької діяльності. Підпис і печатка на дозвільному документі коштувала залежно від площі об’єкту. Підприємцю повідомлено про підозру у наданні неправомірної вигоди службовій особі (ч. 3 ст. 369 КК України). Службовій особі ЦА ДСНС України і чотирьом службовим особам територіальних підрозділів ДСНС України повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України). Вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу. Також збираються докази щодо причетності до злочинів інших осіб», – інформує Офіс генпрокурора.

newday.org.ua