Рятувальники нагадують про небезпеку перебування на водоймах у період відлиги

06.02.2019

 

Державна служба з надзвичайних ситуацій вкотре закликає відпочиваючих біля водойм бути обережними та не ступати на кригу у період відлиги! Адже через постійно мінливу температуру, на річках та озерах утворюється нестійкий крижаний покрив, який має особливу небезпеку. 

За перший місяць зими на водоймах України вже загинуло 19 людей, один із них на Житомирщині!

Щоб не допустити трагедії на льоду необхідно дотримуватися елементарних правил безпеки:

  • Не виходьте на лід без потреби та не відпускайте своїх дітей гуляти по поверхні замерзлих водойм!
  • Місця, де крига неміцна, видно здалеку – вони темніші. Тонкий лід трапляється біля берегів, заростей очерету та під снігом. Будьте обережні, у таких місцях можна провалитися! Міцність льоду слід перевіряти палицею, але ні в якому разі не ногою. Якщо ви опинилися на замерзлій водоймі і лід виявився недостатньо міцним, необхідно припинити рух і повертатися своїми слідами назад, роблячи перші кроки, не відриваючи ноги від поверхні льоду (ковзаючи).
  • Якщо ж ви усе-таки провалилися у крижану воду, головне не панікувати. Якнайшвидше розведіть руки, щоб уникнути занурення у воду з головою, і, якщо поруч хтось є, гукніть на допомогу. Або ж вибирайтесь самостійно, без різких рухів, тримаючись за край ополонки.
  • При наданні допомоги людині, яка провалилася під лід, не можна рухатись на повний зріст, бо є ризик і самому потрапити у біду.
  • Якщо для надання допомоги немає нічого, тоді двоє-троє чоловік лягають на лід ланцюгом, тримаючи один одного за ноги, і наближаються до потерпілого.
  • Для порятунку слід використовувати підручні засоби – пасок, одяг чи палку (гілля).

Не нехтуйте правилами безпеки. Цінуйте життя!

Фото: 9-channel.com

У ДСНС України у Житомирській області

newday.org.ua

57003361