Руїни маєтку Модеста Єзерського на Житомирщині

12.05.2021

Руїни маєтку Модеста Єзерського у селі Іванківці Житомирського району. Будинок побудований 1892 року місцевим поміщиком, декілька раз міняв власників.

В радянські часи (до 1978 року) тут була школа, зараз будівля стоїть пусткою, добратись через зарослі непросто. Жити будинку явно недовго…”, – розповідає Myroslava Andrushchenko на сторінці RUЇNИ UKRAЇNИ у Фейсбук.

Село Іванківці до Другої світової війни мало назву Янківці. Село відоме з 1501 року. Воно розташоване на березі річки Гуйви, що є притокою Тетерева. За останнім переписом кількість населення складає 489 осіб. Відомо, що маєток був побудований місцевим поміщиком Модестом Єзерським у 1892 році. У 1913 році маєток вже належав російському генерал-майору та військовому історику Веніаміну Баскакову, який здав його в оренду Францішеку Домбровському.

За словами місцевих, після відступу німецьких військ під час Другої світової війни, в садибі розміщувався військовий шпиталь.

Після госпіталю в садибі розміщувалася школа до 1977року. У 1978 році школа вже працювала в новому приміщенні, а садибу використовували як літній шкільний табір до 1991 року.

Читайте також: Одразу 2 села на Житомирщині потрапили в перелік 19-ти yнiкaльних сіл України

newday.org.ua