Російські «вироки» нашим воїнам – не перепона для обміну: у Координаційному штабі поспілкувались з родичами бійців житомирської бригади

26.05.2023

У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами бійців 95-ої окремої десантно-штурмової бригади, що входить до складу Десантно-штурмових військ Збройних сил України.

Про це повідомили на сторінці Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

«За словами представника Штабу, кримінальні справи, порушені проти військовослужбовців, чи “вироки” судів країни-агресорки, про що можна довідатися з різних джерел, не є перепоною для залучення в процеси обміну. З ворожого полону повертаються як “засуджені”, так і ті, щодо кого триває “слідство” у російській федерації чи на тимчасово окупованих українських територіях. Це ж стосується і зниклих безвісти: усі, хто внесений до єдиного реєстру Національного інформаційного бюро, залучені в процеси обміну», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що окремий блок запитань стосувався пошуку і повернення тіл загиблих Оборонців. Як зауважив Іван Ангелін, представник Офісу Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, робота пошукових груп починається після деокупації й розмінування певної території. До проведення відповідних підготовчих процедур відправляти пошукові групи туди небезпечно. Він додав, що інформацію про ймовірні місця захоронень Офіс отримує з різних джерел: і від військових, і від поліції, і від місцевого населення.

Що стосується відомостей про напрямки, з яких повертають тіла загиблих бійців, пан Ангелін зазначив, що представники російської сторони надають дуже узагальнену інформацію про це, тому з’ясувати, з якої саме локації повернені тіла наших Захисників украй складно. Остаточне підтвердження дає вже відповідна експертиза. Також він закликав родичів передавати до Офісу відому їм інформацію про ймовірні місця зникнення військовослужбовців.

newday.org.ua