Роботи з соломи овруцького майстра виставляються в усьому світі

12.02.2018

Унікальні вироби Миколи Климовича та його учнів з Овруча вражали відвідувачів виставок в залах Афін, Рима, Севільї, Пунта-Умбрії й Ісла-Крістіни, Тріполі, Гібралеона і Беаса Гамбурга. Минулого року чергову виставку могли бачити й українці в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва.

Панорамно-об’ємні авторські композиції із соломки заслуженого художника України Миколи Климовича та його учнів з Овруцької зразкової Малої академії народних мистецтв і ремесел не залишають байдужим нікого.

Як повідомляє “Український інтерес”, роботи вирізняються традиційною українською символікою сюжетів, національними мотивами та елементами давньої української міфології. На картинах Миколи Климовича та його послідовників зображена не лише природа рідного краю – представлені рослинно-геометричні орнаментальні композиції, багатофігурні картини етнографічної та історичної тематики. Є сюжети давньоруського минулого древлянського краю, ілюстрації визвольної боротьби нашого народу, а також християнські мотиви. Роботи мають до семи планів – від більших основних елементів до малесеньких деталей на задньому плані. За словами автора, над деякими картинами робота тривала до двох років.

Микола Климович є засновником і незмінним директором “Зразкового художнього колективу” Овруцької Малої академії народних мистецтв і ремесел. Майстер не лише особисто продовжує українську традицію декоративно-прикладного мистецтва, а й передає винайдену авторську технологію роботи із соломою дітям. Його програма для позашкільних закладів “Художньо оброблена соломка” перемогла на всеукраїнському конкурсі. За словами Миколи Климовича, деякі учні їздять до нього на заняття за 30-40 кілометрів. Діти здобувають не лише чудове уміння працювати з соломкою, у них пробуджується інтерес до українських традицій і минувшини.

solomka

solomka9

solomka7

solomka6

solomka5

solomka3

solomka4

solomka1