Псевдоробота на фермах у Європі: на Житомирщині діяла шахрайська схема

15.04.2020

Працевлаштування у рибних фермах Німеччини та Нідерландів пропонували шахраї на Житомирщині. Працювали за передплатою: брали за послуги близько 3 тис грн, а потім зникали.

Кіберполіція Житомирської області викрила шахраїв 23 та 28 років. У кожного з них були розподілені обов’язки: старший з чоловіків був організатором і безпосередньо спілкувався з потенційними клієнтами, а молодший – розміщував відповідні оголошення на інтернет-ресурсах та слідкував за наповненням банківського рахунку і займався «транзитним» рухом коштів між картками.

Фігуранти розміщували оголошення у соцмережі та пропонували послуги із працевлаштування на роботу до країн Європи. Потенційним клієнтам пропонували заробіток на рибних фермах у Німеччині та Нідерландах. Бажаючі зв’язувались з фігурантами телефоном вказаним в оголошенні. Після чого зловмисники вимагали передплату за свої послуги, які оцінювались близько 3 тисяч гривень. Потому контактні телефони «помічників» з працевлаштування більше не відповідали. Правоохоронці провели обшуки за місцями мешкання фігурантів. За результатами вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, sim-карти та флеш-накопичувачі. Наразі вирішується питання щодо оголошення чоловікам про підозру. 

Читайте також: Шахраї вигадали нову схему: прикриваються державним банком і карантином

newday.org.ua