Порушення санітарних норм і закриття закладів: у Звягелі встановили причину масового отруєння шаурмою
У Звягелі через отруєння восьми людей перевірили фастфуди та зупинили роботу порушників.
У Звягелі встановили ймовірні причини масового харчового отруєння, через яке до лікарні потрапили восьмеро людей, серед них шестеро дітей. Після перевірок у закладах швидкого харчування фахівці виявили низку порушень санітарних норм, а роботу частини з них тимчасово зупинили.
Про це 26 червня повідомили у відділі з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення Звягельської міської ради.
22 червня 2026 року до Звягельської багатопрофільної лікарні із симптомами гострої кишкової інфекції звернулися восьмеро людей, серед яких шестеро дітей та двоє дорослих. Усі вони, за даними епідеміологічного розслідування, вживали шаурму в одному із закладів швидкого харчування.
Наразі п’ятьох пацієнтів уже виписали у задовільному стані, ще троє готуються до виписки.
23 червня Звягельський міський голова розпорядився створити робочу групу для перевірки обставин масового харчового отруєння та проведення позапланових заходів контролю у закладах швидкого харчування. Того ж дня фахівці Житомирського обласного центру контролю та профілактики хвороб разом із членами робочої групи обстежили заклад, у якому, ймовірно, отруїлися люди. Його роботу тимчасово призупинили.
Під час перевірок закладів швидкого харчування у Звягелі спеціалісти зафіксували низку порушень, які можуть становити потенційну загрозу для здоров’я відвідувачів.
Зокрема, йдеться про:
- неналежне зберігання харчових продуктів;
- недотримання санітарно-гігієнічних вимог;
- відсутність необхідної супровідної документації на окремі види продукції;
- порушення умов організації виробничих процесів.
За результатами перевірок власникам закладів надали приписи щодо усунення недоліків у визначені терміни. Діяльність кількох закладів швидкого харчування тимчасово призупинили до усунення порушень і підтвердження відповідності санітарним вимогам.
Матеріали перевірки також направили до Держпродспоживслужби України для отримання дозволу на проведення позапланової перевірки закладу, де сталося отруєння, оскільки під час воєнного стану діють обмеження на проведення планових заходів державного нагляду.
У Звягельській міській раді повідомили, що моніторинг роботи закладів громадського харчування у Звягелі триватиме. Після усунення виявлених порушень підприємства зможуть відновити роботу в установленому законодавством порядку.

