Політолог з Коростеня розповів усю правду про підвищення “мінімалки”

18.09.2018

Підвищення мінімальної зарплати «спрацьовує» тоді, коли є внутрішнє виробництво. Якби український уряд мав можливість суттєво підвищити мінімальну зарплату, це дало б зворотний ефект у вигляді інфляції або тиску на валютний ринок.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив уродженець Коростеня політолог Вадим Карасьов.

Гість програми вважає, що бюджет-2019 – консервативний, і з огляду на це «економитимуть на всьому потрохи». Політолог, коментуючи інформацію щодо запланованого з нового року підвищення мінімальної заробітної плати до 4200 грн, наголосив, що підвищення мінімальної зарплати «спрацьовує» тоді, коли є внутрішнє виробництво, та навів приклад Франції.

Карасьов, коментуючи питання щодо отримувачів субсидій, заявив, що тримати стільки сімей на субсидіях означає перетворювати людей на «клієнтів подачок». Проте з огляду на подальше підвищення вартості газу, як спрогнозував політолог, отримувачів субсидій «екзаменуватимуть», адже є люди, які неправомірно отримують допомогу від держави.

Як повідомлялося, минулого тижня Прем’єр-міністр Володимир Гройсман презентував головні положення «Бюджету розбудови країни» на 2019 рік.

Як повідомив під час засідання Погоджувальної ради голова ВРУ Андрій Парубій, у п’ятницю, 21 вересня, відбудеться представлення проекту закону про державний бюджет України на 2019 рік.

У Міністерстві фінансів України повідомили, що в проекті закону про держбюджет-2019 передбачено, що дефіцит бюджету становитиме 2,26% від ВВП, що відповідає вимогам МВФ.

Представник Президента України у ВРУ Ірина Луценко повідомила, що очільник держави не підпише закон про держбюджет-2019 у разі відсутності в ньому підвищення рівня грошового забезпечення українських військових не менш ніж на 30%, підвищення мінімальної зарплати до 4200 грн, збереження Дорожнього фонду та соціальних програм.

64_main