Ботанічний сад у Житомирі після реконструкції планують відкрити для відвідувачів

08.02.2021

Керівництво Поліського національного університету має намір відкрити для широкого загалу доступ до Ботанічного саду. Для цього проведуть провести реконструкцію, зокрема встановлять відеоспостереження та забезпечать посилену охорону.

Це обговорювали на виїзному засіданні постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, пише Журнал Житомира.

В обласній раді зазначили, що ботсад знаходиться на балансі Поліського національного університету і фінансується з спецфонду навчального закладу. Однак кошти на проєкт реконструкції виділяються з обласного бюджету. 

Загальна вартість проєкту понад 3 млн грн, з яких 1 млн грн було виділено минулого року і ще 2 млн грн було заплановано виділити у 2021.

Проєктом передбачено:

  • Відновлення оздоблення фасадів вхідної групи Ботанічного саду;
  • Влаштування покриття тротуарною бруківкою;
  • Установлення покриття клумб із гранітних плит;
  • Установлення металевої огорожі;
  • Установлення урн для сміття;
  • Заміна декоративного покриття лав;
  • Влаштування відеоспостереження.

Терміни проведення реконструкції наразі невідомі.

Довідка: Ботанічний сад в Житомирі був створений в 1933 році. Студентами та викладачами агроекологічного університету були закладені перші ділянки природоохоронної території. У Ботанічному саду зосереджено понад півтисячі видів, форм і сортів деревних рослин і більше 1000 видів трав’янистих рослин. Представлені ягідні, овочеві, технічні, лікарські, декоративні та інші види дерев. Ростуть тюльпани, магнолії і фруктові дерева. Вчені проводять дослідження теоретичних і практичних аспектів акліматизації плодових, кормових і декоративних рослин. Вивчаються екологічні особливості насіннєвого та вегетативного розмноження різних видів. На базі саду студенти проходять навчальну практику.

Читайте також: Показали фото унікального стада здичавілих корів у Чорнобильській зоні

newday.org.ua