Овруцька майстриня створює оберегові лялечки-мотанки 

01.10.2019

Оберегові лялечки-мотанки майстрині Валентини Коновальчук відомі овручанам і користуються великою популярністю. Вони маленькі, їх зручно носити в сумочці, чи брати з собою у дорогу. Маленькі «леді» несуть в собі іскорку доброти і захисту – їх чотири, і всі вони різні.

«Є лялечка-подорожничка, яку беруть з собою в дорогу. Вона має мішечок у руках, який тримає перед собою. В ньому зерно, щоб «не голодувала» в дорозі. Червона ниточка, аби додому завжди живою і здоровою поверталася, і трошки ароматної травки, – розповідає пані Валентина. – Є також лялечка-благополучниця, яка робиться на основі 5 чи 50 копійок. Головне, аби в основі було число «5», і в неї ручки зв’язані вузликом, ніби вона цей достаток тримає в своїх руках».

Дві інші, які продемонструвала нам Валентина Коновальчук, це – лялечка-благодать або Оранта, яка молиться за родину, в неї ручки підняті вгору і вона таким чином звертається до Бога, щоб було все гаразд у родині. А четверта – лялечка-травничка, яка повністю зроблена з 7 різних ароматних трав для здоров’я.

Олеся Дейнега 

Читайте також: Сплутала пори року: в Овручі зацвіла вишня

newday.org.ua