Овруччани торгують на базарі щоб вижити, а супермаркети відбивають клієнтів. ФОТО

01.02.2018

Ціни на українських ринках стрімко лізуть вгору. Ми завітали на ринок в Овручі, аби на власні очі переконатися, чи зросли ціни.

На прилавках у будень напівпорожньо.  Жіночки, що торгують на базарі домашніми овочами, такими як морква, буряк, картопля, на контакт не ідуть, кивають на супермаркети, мовляв, ті забирають у них покупців. Вітряного дня вони стоять на холоді, але продавцями як такими себе не вважають, кажуть: «Продаємо те, що вирощуємо вдома. Сюди приносимо зайве. Робимо це, щоб якось вижити». Картоплю, приміром, продають і кілограмами по 5 грн, і відрами по 40 грн. Відразу ж готові скинути ціну, мовляв: «Беріть хоч кілограм за чотири п’ятдесят».

Фотографуватися відхрещуються навідріз і пані в молочному павільйоні.  Їх там сьогодні, звичного буднього дня, всього декілька. Але асортимент широкий. Продають молоко – 45-50 грн за трилітрову банку, сметану – 30-35 грн за півлітра, сир – 55-60 грн/кг. Є і яйця. Правлять 40-45 грн за десяток.  Коливання ціни в межах п’яти грн пояснюється дуже просто: рано-вранці ціна більша, після 10-ї години –  менша. Жіночки кивають одна на одну, мовляв, багато залежить від продавця: якщо простояв на морозі вже довго – віддасть за меншу ціну. Тому торгуватися варто завжди.

Крім жінок, помічаємо на ринку і кремезних чоловіків. Торгувати не соромляться, продають мед. Один з чоловіків розповідає: «Ціна меду – 50-55 грн за півлітра. Мед різний – квітковий, гречаний, з акації. Дуже корисний. Віск – 200 грн/кг, пилок – півлітра 100 грн». Бідкається, що асортимент в нього широкий, але за цілий день можна нічого не продати, тільки дарма простояти. На прохання сфотографуватися – кличе товариша.

NewDay

bazar3

bazar2

bazar1