Нові можливості для спільних проєктів: французьке Бордо обрало Житомир для довготривалої співпраці
Житомир та французьке Бордо розпочинають співпрацю.
Між представниками обох муніципалітетів відбулася перша онлайн-зустріч, передає 2 червня Житомирська міська рада.
“Ми підтримуємо Україну та українців. І наразі наш муніципалітет на чолі з мером Томасом Казенаве обрали саме Житомир для співпраці. Це буде цікава та довготривала співпраця між нашими містами”, — зазначає Крістоф Адам, заступник мера Бордо.
Про готовність до системної роботи заявляє і керівниця місії «Європейські партнерства та мережі» Мікаель Верньо. І французька сторона розглядає цю співпрацю не лише на рівні «Житомир – Бордо», а й на рівні міжмуніципального об’єднання Bordeaux Métropole — агломерації, що об’єднує саме місто Бордо та 27 прилеглих муніципалітетів.
Це значно розширює можливості для спільних проєктів. До того ж, Житомир і Бордо входять до мережі асоціації європейських міст “EUROCITIES “. І це — також можливості для участі у спільних європейських проєктах, обміні досвідом та пошуку партнерів серед інших міст мережі…
Розвиток дітей, модернізація критичної інфраструктури, підтримка та розвиток бізнесу — такі сфери визначили для подальшої співпраці під час першої зустрічі.
“Ми зацікавлені в розвитку співпраці, яка сприятиме зміцненню потенціалу обох міст. Житомир активно долучається до міжнародних проєктів, особливу увагу приділяючи модернізації міської інфраструктури. У Житомирі багато талановитих дітей, які несуть українську культуру в європейські міста. Висловлюємо щиру вдячність Франції за підтримку України. Ця підтримка є надзвичайно важливою та цінною для нашої громади”, — говорить перша заступниця міського голови Світлана Ольшанська.
Уже на наступній зустрічі муніципалітети визначать перші практичні орієнтири та конкретні напрямки співпраці. Віцемер Бордо планує найближчим часом особисто відвідати Житомир.
