Нардеп Володимир Арешонков працює над поглибленням співпраці з Білоруссю

12.04.2018

З 10 по 14 квітня в київському «Міжнародному виставковому центрі» відбувається виставка білоруських виробників «Made in Belarus» – масштабний захід, покликаний представити українському бізнесу потенціал білоруської економіки. На запрошення Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Білорусь в Україні Ігоря Сокола мав честь бути в числі високих гостей заходу і народний депутат України Володимир Арешонков, між іншим – єдиний представник від Верховної Ради України. Формат заходу передбачав проведення ділового форуму і виставки білоруських виробників, на якій було представлено широкий спектр товарів і послуг білоруських виробників.

Також у заході взяли участь очільники територіальних громад Олевська Олег Омелянчук та Овруча Іван Коруд. Обговорили окремі питання співпраці з білоруськими сусідами. Депутат поінформував про домовленості зустрітись у Білорусі. Відповідно, планується його поїздка з представництвом від Коростенського виборчого округу до Гомеля найближчим часом.

«Україна за обсягом товарообігу та експорту торік посіла друге місце серед усіх торговельних партнерів Білорусі. Обсяг торгівлі між Україною та Білоруссю в січні-лютому 2018 року сягнув $696 млн. У той же час, є ряд сфер, в числі яких туризм, освіта, охорона здоров’я, екологія, лісокористування та соціальний захист чорнобильців, у яких хочемо поглиблювати взаємодію та співпрацю», – зазначає Володимир Юрійович.

За його словами, Республіка Білорусь щодо партнерства з Житомирщиною у сфері зовнішньоекономічних зв’язків – одна з найбільших. Однак у названих депутатом сферах, співпраця досить слабка. І про це, між іншим, говорять і самі білоруси.

Нардеп активно комунікує з Посольством Бєларусі в Україні, є чимало напрацювань та вже заплановано заходи щодо поглиблення співпраці. Пріоритетними напрямками Арешонков називає екологічний та соціальний. Звичайно, що обидва напрямки пов’язані з наслідками Чорнобильської катастрофи, чому, як стверджує нардеп, буде приділено найбільше уваги, оскільки і враженим радіацією територіям, і постраждалим державою її приділяється з року в рік все менше.

Підготувала Алла Яковенко

IMG_7776