Нардеп розкрив правду про “підтримку” чорнобильців

19.03.2018

Народний депутат України Володимир Арешонков розповів усю правду про підтримку чорнобтльців збоку депутатів.

“Братиму участь у роботі Погоджувальної ради. Направив листи лідерам депутатських фракцій щодо підтримки чорнобильських соціальних законопроектів. Відповіді на жоден не отримав. Лідери чорнобильських організацій стверджують, що всі фракції їх підтримують, а я запитую: “У чому це проявляється?”, – написав народний обранець на своїй сторінці у Фейсбук.

Сьогодні Арешонков намагатиметься змусити лідерів фракцій підняти питання включеня до Порядку денного чорнобильських законопроектів, адже це їхня прерогатива.

“От і побачимо, як вони підтримують чорнобильців”, – резюмував Арешонков.

Володимир Арешонков на сьогодні є чи не найбільшим лоббістом інтересів громадян, постраждалих від аварії на ЧАЕС, у Верховній Раді. Зокрема, він неодноразово звертався до керівництва парламенту, очільників депутатських фракцій та груп, позафракційних депутатів щодо недопущення зниження фінансового забезпечення постраждалого від аварії на ЧАЕС населення країни.

Нардеп акцентує увагу на тому, що у 2016, 2017 роках та у проекті Держбюджету на 2018 рік була сталою цифра видатків на програму «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (КПКВК 2501200). Це – 1,9 млрд грн, що означає зниження державних соціальних стандартів і гарантій постраждалого населення з огляду на рівень інфляції та девальвації національної валюти.

Пропозиції Арешонкова до проекту Держбюджету 2018 року про збільшення видатків хоча б до 2,2 млрд грн були підтримані Комітетом з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, але, на жаль, відхилені профільним Комітетом.

20 жовтня минулого року Володимир Юрійович з колегами-нардепами зустрічались з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом щодо питання збільшення видатків на соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи до 2,2 млрд грн. На зустрічі були присутні міністр соціальної політики України Андрій Рева та міністр фінансів Олександр Данилюк. Всі погодилися з тим, що фінансування за зазначеною програмою потрібно збільшувати. Однак, технічно це зробити Уряд не встиг.

Варто згадати, скільки зусиль було витрачено на проходження законопроекту № 2093, співавтором якого є Арешонков.  Важливий з точки зору відновлення соціальної справедливості щодо чорнобильців  законопроект було ухвалено, але через ветування Президентом він не став чинним.  Щоправда, є й позитив – за наполяганням Арешонкова, Кабінет Міністрів збільшив розмір компенсаційних виплат за харчування для дітей, які постраждали від катастрофи.

Попри все, Арешонков стверджує, що  Чорнобильська асоціація народних депутатів України (ЧАНДУ), співголовою якої він є, спільно з чорнобильськими громадськими організаціями,  продовжуватиме відстоювати законні права чорнобильців на законодавчому рівні. Варто зазначити, що Володимир Юрійович систематично і всіляко допомагає чорнобильцям в окрузі, в основному підтримуючи матеріально, щоб хоч якось компенсувати недоотримане від держави, нівелювати постчорнобильський державний цинізм.

Слід зауважити, що асоціація нардепів спільно з Міненергетики та вугільної промисловості України торік організували та провели ряд заходів до 31 річниці катастрофи, серед яких нагородження ліквідаторів цінними подарунками Верховної Ради України. Незабаром будемо відзначати чергову сумну “чорнобильську” дату.

Рік тому Володимир Арешонков започаткував дискусію з чорнобильських питань у експертних та громадських середовищах. Відбувся ряд робочих зустрічей, обговорень за участі науковців, державотворців, громадських діячів. На черговому засіданні Президії ЧАНДУ за участі фахівців з ядерної енергетики, громадських організацій чорнобильців, було підписано договори про співпрацю та намічено плани щодо продовження роботи над Державною Стратегією подолання наслідків чорнобильської катастрофи.
 

29342243_1935192826792956_3133408972938149888_o