На Житомирській митниці арештували товари з росії вартістю півтора мільйони гривень

03.01.2023

На Житомирській митниці виявили товари з рф вартістю 1,5 млн грн: київська компанія у вересні 2022 року намагалася завезти до України з Польщі автомобільні запчастини, які за документами начебто китайські. Уся партія буде передана в управління Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Слідство установило, що у вересні 2022 року приватна фірма порушила вимоги постанови КМУ від дев’ятого квітня 2022 року “Про застосування заборони ввезення товарів з Російської Федерації” і ввезла на територію України для розмитнення товари російського виробництва для автомобілів на суму понад півтора мільйони гривень.

Товари були відображені в офіційних документах країну як товари китайського походження. Під час обшуку вилучили товар і документи, які підтверджують його походження з країни-агресора. Розслідують провадження слідчі другого слідчого відділу, з дислокацією у Житомирі, Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у Хмельницькому.

Встановлено, що товар намагалася завезти до України з Польщі одна зі столичних компаній. Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті Державного бюро розслідувань.

“Працівники ДБР провели обшуки на Житомирській митниці, за результатами яких було виявлено товар, який був вироблений та імпортувався з Російської Федерації. Маркування понад двох тисяч коробок із різними автомобільними деталями АО “Балаковорезинатехника”, зокрема, для автомобілів марки “ВАЗ”, не залишають сумніву – товар має російське походження”, – йдеться в повідомленні.

Триває перевірка правомірності дій працівників митниці.

Попередня кваліфікація правопорушення: зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки – частина друга статті 364 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років.

newday.org.ua