На Житомирщині завершили розслідування щодо військового комісара, який вимагав хабарі

27.05.2022

27 травня детективи слідчого управління ГУНП завершили розслідування у провадженні виконуючого обов’язки військового комісара одного з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Житомирської області. Військовослужбовець обвинувачується в одержанні неправомірної вигоди загальною вартістю близько тисячі доларів США.

Нагадаємо, що в січні поточного року детективи слідчого управління ГУНП за оперативного супроводження УСР Житомирщини та процесуального керівництва Житомирської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону задокументовали факт вимагання та одержання неправомірної вигоди виконувачем обов’язків військового комісара одного із об’єднаних міських територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Житомирської області. За «винагороду» він обіцяв звільнити громадянина України, 1996 р.н., від призову на строкову військову службу та в подальшому видачу йому військово-облікових документів про визнання непридатним до її проходження.

Під час досудового розслідування встановлено, що майор ЗСУ вимагав та одержав неправомірну вигоду трьома частинами: талонами на пальне, грошима та лісоматеріалами на загальну суму 1 000 доларів США. 18 січня детективи поліції повідомили 44-річному військовослужбовцю про підозру.

Наразі обвинувальний акт, затверджений прокурором Житомирської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону, вручено чоловікові. Він обвинувачується у вчиненні кримінального діяння, передбаченого ч. 3 ст. 368 (Одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище) Кримінального кодексу України.

Чоловікові може загрожувати ув’язнення на термін від 5 до 10 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та конфіскацією майна.

newday.org.ua