На Житомирщині виявили рідкісну історичну знахідку

17.07.2020

У центрі Коростишева, що на Житомирщині, знайшли рідкісний кам’яний хрест, який, імовірно використовувався як могильний пам’ятник у XVII-XVIII ст.

Про це у Facebook повідомив старший науковий співробітник відділу досліджень Житомирського обласного краєзнавчого музею Олександр Тарабукін, передає Укрінформ.

«Нещодавно в центральній частині м. Коростишева, в парковій зоні, неподалік вул. Дарбіняна, на схилі пагорба, місцевим краєзнавцем Є.В. Дубівкою, знайдено дуже цікавий, водночас незвичний для цієї місцевості артефакт – кам’яний хрест… За певними ознаками його попередньо можна віднести до групи архаїчних, рівноконечних, круглораменних хрестів, про що можуть свідчити дугоподібні виїмки на кінцях середохрестя, які могли використовуватися як надмогильні пам’ятники у добу пізнього середньовіччя і нового часу, орієнтовно у XVI – XVIII ст.», – йдеться у повідомленні.

Хрест виготовлений із граніту темно-сірого кольору з жовтуватим відтінком. Поверхня нерівна, горбкувата. Він має чотирикінцеву конструкцію, його висота – 0,71 м. Написів і зображень на поверхні не зафіксовано.

Це рідкісна знахідка, адже старовинних кладовищ і кам’яних хрестів на теренах у Коростишеві майже не збереглося.

Досі в місті були відомі лише дві подібні знахідки. У 2007 та 2009 роках їх виявлено на подвір’ї невеличкої церкви поблизу будівлі міської ради, що на вул. Рідзвяній. Мешканці стверджували, що на цьому місці розташовувалося старе кладовище, яке за радянських часів зруйнували, а більшу частину його згодом забудували багатоповерхівками.

Читайте також: Музей Лесі Українки на Житомирщині поповнився унікальним дитячим сервізом з Америки

newday.org.ua