На Житомирщині суд додав ув’язненому 2 роки, бо той відмовився прибирати у своїй камері

02.09.2020
Бердичівський міськрайонний суд додав одному з в’язнів Райківської колонії ще 2 роки до його терміну за те, що він відмовлявся прибирати у своїй камері. Загалом, чоловік має відбути в місцях позбавлення волі майже 3 роки.
 

Про це в телефонному коментарі розповіла Суспільному головна спеціалістка із забезпечення зв’язків із ЗМІ Бердичівського міськрайонного суду Інна Плесна:

“25-річний молодий чоловік уже чотири рази був судимий, востаннє – за умисне заподіяння правоохоронцю тілесних ушкоджень легкої або середньої тяжкості. Минулої зими прибув до Райківської виправної колонії №73 для відбуття покарання і з того часу майже 4 десятки разів порушував режим тримання, за що притягався до дисциплінарної відповідальності. Також до засудженого, згідно ухвали суду, застосовувався і суворіший захід – переведення до приміщення камерного типу на 2 місяці”.

За її словами, після цього ув’язнений продовжив порушувати режим тримання, тому й опинився на тиждень у дисциплінарному ізоляторі.

“Там його ознайомили із встановленими правилами, згідно з якими, відповідно до графіка, засуджені мають прибирати камеру ізолятора, в якій утримуються. Цей в’язень проводити прибирання категорично відмовився. Як наслідок – “заробив” собі ще одну судову справу – за обвинуваченням у злісній непокорі вимогам адміністрації установи виконання покарань – стаття 391 Кримінального кодексу України”, – сказала Інна Плесна.

Представники адміністрації зайшли до нього з відеокамерою, ганчіркою, віником та відром і сказали прибрати, а отримавши відмову, попередили про кримінальну відповідальність. Інна Плесна каже, що чоловік не став прибирав, навіть отримавши письмове розпорядження начальника тюрми. На суді чоловік сказав, що не прибирав, бо, на його думку, в камері і без того було чисто.

“Суд не брав до уваги факт, було прибрано в той момент у камері чи ні. Натомість розцінив відмову обвинуваченого виконувати законні вимоги як спробу підлаштувати перебування в місцях позбавлення волі на власних умовах, а не на умовах, визначених законодавством. Також суспільна небезпека дій порушника полягає ще й у зниженні авторитету співробітників колонії в очах інших засуджених, що ускладнює її нормальну діяльність”, – говорить головна спеціалістка із забезпечення зв’язків із ЗМІ Бердичівського міськрайонного суду.

Бердичівський міськрайонний суд визнав засудженого винним у злісній непокорі адміністрації колонії та призначив йому 2 роки позбавлення волі. А оскільки підсудний ще не відбув попереднє покарання, то остаточний термін його ув’язнення склав майже три роки.

Читайте також: На 12 мільйонів гривень СБУ блокувала на Житомирщині діяльність центру з мінімізації платежів

newday.org.ua