На Житомирщині рахують мешканців лісу

16.02.2021

Одразу по закінченню сезону полювання і впродовж лютого місяця в мисливських господарствах Житомирської області триває облік диких тварин.

По завершенню обліків користувачі угідь матимуть повну інформацію про те, яка кількість звірини кожного виду мешкає в їхньому господарстві. Виходячи з цього, можна буде спланувати обсяги лімітів добування тварин в наступному мисливському сезоні.

Однак мисливствознавці та єгерські служби державних лісогосподарських підприємств Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства після проведення обліків насамперед плануватимуть біотехнічні заходи, адже збільшення популяції мисливських видів у лісах області – одне з пріорітетних завдань для лісівників.

Маючи результати моніторингу, спеціалісти держлісгоспів аналізуватимуть динаміку чисельності за останні роки, особливості розподілу тварин на різні території, визначатимуть щільність та прогнозуватимуть чисельність мисливських тварин на наступні роки. Відтак плануватимуть, де потрібно створити харчові поля, де побудувати підгодівельні майданчики та водопої, скільки і яких саме харчів заготовити на зиму.

Особливу увагу приділятимуть тим видам, кількість яких у наших краях має тенденцію до зменшення. В останні роки на території нашої області помічається деяке зменшення водоплаваючої птиці – даються взнаки пересихання боліт через посушливу погоду. Недостатньою є і щільність дикого кабана, адже через поширення африканської чуми в попередні роки користувчі мисливських угідь провели його депопуляцію.

Моніторинг звірини проводиться різними методами. Обліку підлягають як мисливські види, так і червонокнижні. Зменшення популяції певного виду може призвести до заборони полювання на нього на певний період, допоки його кількість знову не стане оптимальною.

Читайте також: У Житомирі десантники сфотографувалися з безпритульними тваринами

newday.org.ua