На Житомирщині попереджають про ускладнення погодних умов

13.01.2022

Зважаючи на різку зміну погодних умов, керування транспортними засобами вимагає посиленої уваги та додаткових заходів безпеки. Відтак поліцейські закликають водіїв та пішоходів бути максимально обережними, вирушаючи у дорогу.

Про це закликають у ГУНП у Житомирській області.

За інформацією Житомирського обласного центру з гідрометеорології вдень 13 січня у м. Житомирі та області буде хмарно, очікуються опади у вигляді снігу та мокрого снігу, на дорогах ожеледиця. Вночі 14 січня очікуються пориви західного, північно-західного вітру 15-20 м/с, вранці та вдень посилення до 17-22 м/с (І рівень небезпечності – жовтий).

Шановні водії! Вирушаючи у дорогу, обов’язково користуйтеся пасками безпеки, дітей перевозьте, використовуючи спеціальні засоби, що дозволять убезпечити їх від травмування у разі дорожніх інцидентів. Керуючи транспортним засобом, будьте максимально обережними, обирайте швидкість руху та дистанцію, що дозволять вчасно зреагувати на зміну дорожньої обстановки. Не забувайте вмикати денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар.

Пам’ятайте, що мокра, брудна дорога та ожеледиця на ній є тими чинниками, які збільшують гальмівний шлях транспортного засобу у кілька разів. Тому, якщо виникає необхідність зупинитися, знижуйте швидкість поступово. Не забувайте у разі зупинки включати аварійну світлову сигналізацію. Пішоходам варто переходити дорогу виключно у встановлених місцях.

Зауважте, що навіть за невеликої швидкості руху водій не здатен миттєво зупинити автомобіль, тож перш ніж ступити на автошлях, переконайтесь, що водії транспортних засобів помітили та зрозуміли ваші наміри. Ніколи не виходьте на дорогу раптово, з-за припаркованого автотранспорту або інших перешкод. Знімайте навушники та капюшони, якщо рухаєтесь поблизу автошляху – інакше ризикуєте не почути попереджувальних сигналів про наближення автомобілів та небезпеку.

Для позначення себе на дорозі у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості обов’язково використовуйте світлоповертальні засоби (стрічку, наклейку, жилет тощо) або носіть одяг, який має такі елементи.

Зважаючи на очікувану вітряну погоду, подбайте про безпечне паркування ваших авто – подалі від високих дерев, рекламних щитів, будівельних майданчиків тощо. Також намагайтеся не ходити поблизу об’єктів, де можливе падіння елементів конструкцій та гілок. Будьте вкрай обережні.

newday.org.ua