На Житомирщині чоловік колекціонує старовинну цеглу

05.02.2021

Ігор Яцик з Бердичева вже чотири роки колекціонує старовинну цеглу, про це повідомляє “”Суспільне”. Колекціонуванням цеглин або брікофілією чоловік почав займатись близько чотирьох років тому, за цей час у колекції Ігоря Яцика налічується вже кілька сотень цеглин різного віку. Найбільшу цінність складає цегла із тавром виробника – таких екземплярів у колекціонера понад півсотні.

«Коли в руках тримав першу цеглину, не зацікавило мене. А коли побачив другий раз і на ній тавро стояло,- я зрозумів, що у руках тримаю сторічний раритет. По клейму можна визначити літопис цегляний, кам’яний нашого краю», – говорить Ігор Яцик.

Найбільш коштовний експонат у колекції чоловіка – майже трьохсотрічна цеглина Яна Савицького, яка вироблялась її у селі Бейзимівка Чуднівського району.

«В основному знаходжу цеглини з груб. Після руйнування будівель залишається тільки груба. І там знаходжу таку цеглу. Вона з розчином, який треба відчистити, потім потрібно побачити літери, помити, відшліфувати і потім виставити на стенд», – додав колекціонер.

Колекцію цегли та інших старожитностей Ігоря Яцика можуть безкоштовно оглянути усі охочі.

Читайте також: Млин-замок зберігся у селі Липки на Житомирщині

newday.org.ua