На Житомирщині судитимуть злочинну групу з Олевщини, яка незаконно вирубала дуби

03.03.2018

Прокуратурою Житомирської області затверджено обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно 3-хчленів організованої злочинної групи, які скоїли незаконну порубку дерев породи дуб у лісництві Олевського району. 

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської області

Установлено, що житель с. Радовель Олевського району, будучи обізнаним про встановлений чинним законодавством порядок проведення рубок лісу, організував і очолив злочинну групу, до складу якої залучив знайомих односельчан, з метою незаконної вирубки лісу. 

Відтак, протягом жовтня – грудня 2017 року група зловмисників скоїли  низку злочинів, пов’язаних з незаконною порубкою дерев у Жубровицькому лісництві ДП «Білокоровицьке лісове господарство». 
 
Унаслідок протиправних дій організованої злочинної групи заподіяно  істотну шкоду довкіллю і охоронюваним законом державним інтересам на суму майже 100 тис грн. 
 
Організатор і співвиконавці злочинної групи обвинувачуються у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 246 КК України (незаконна порубка дерев улісах, що заподіяла істотну шкоду, вчинена повторно, організованою групою).
 
У середу, 28 лютого 2018 року обвинувальний акт у кримінальному провадженніскеровано до Олевського районного суду для розгляду по суті.
 
Публічне обвинувачення у суді забезпечуватиме прокуратура Житомирської області.
 
У ході досудового розслідування підозрювані відшкодували частину завданих збитків на суму 30 тис грн.
Прокуратурою області, з метою відшкодування завданої шкоди у повному обсязі, пред’явлено в інтересах держави до підозрюваних цивільний позов на суму 65 тис грн.
 
Злочинні дії організованої групи викрито завдяки спільним діям слідчого управління Головного управління Нацполіції та Управління захисту економіки в області Департаменту захисту економіки.
 
За скоєння злочинів зазначеної категорії передбачено покарання – обмеження волі на строк від двох до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк.