На Овруччині біля лісництва оселилася пара білих лебедів

20.04.2021

Неподалік Ігнатпільського лісництва Овруцького лісгоспу оселилася молода пара білих лебедів. Спочатку на ставку було дві лебедині сім’ї, але, зазвичай, кожна з них має свій ареал проживання, тому одна з пар шипунів полетіла шукати собі іншого місця.

Про це Суспільному розповіла спеціалістка зі зв’язків з громадськістю Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Горай. За її словами, ці великі птахи – не дивина в Овруцькому районі. Але природолюбів тішить, що ті, які народилися тут, повертаються, і їх стає більше. За словами Наталії Горай, це ще й ознака того, що на Поліссі з екологією не все так погано!

Лісівники спостерігають за птахами і просять місцевих жителів не турбувати їх у період відкладання, висиджування яєць, турботи про своє потомство, адже в цей час лебеді можуть бути агресивними і навіть небезпечними.

“У разі небезпеки вони намагаються налякати ворога, витягуючи шию, ляскаючи крилами і кусаючи дзьобом, – каже Наталія Горай. – Не варто недооцінювати такі “мирні” способи боротьби – лебідь великий і сильний птах, і ударом крила здатний зламати руку людині. А тому можна отримати неприємності і для себе, і спричинити стрес птахам”.

Коли малята лебедів підростуть, тоді дорослі птахи до людей підпливатимуть ближче, і їх можна чимось почастувати.

Орнітологи не рекомендують годувати лебедів хлібом – це для них шкідливо. Найкраще погодувати їх зерном кукурудзи, вівса, пшениці. Полюбляють вони і трохи відварений ячмінь, перлову кашу, картоплю, листя капусти та салату.

newday.org.ua