На Олевщині лісівники зупинили трактор з дровами

01.03.2018

За минулу добу державною лісовою охороною підвідомчих підприємств Житомирського ОУЛМГ незаконних рубок дерев на землях лісогосподарського призначення підвідомчих підприємств не виявлено.

Про це повідомляє Наталія Горай, прес-служба Житомирського ОУЛМГ.

Рейдова бригада державного підприємства «Білокоровицьке ЛГ» 27 лютого в с. Жубровичі Олевського району зупинила трактор Т-40, який з допомогою двох причеплених кінних возів транспортував дрова дубові у кількості 8 складометрів. При перевірці дозвільних документів на перевезення дров дубових водій трактора не надав.

Для з’ясування походження деревини, лісопродукцію вилучено та передано на зберігання на Жубровський проміжний склад ДП «Білокоровицьке ЛГ». А на власника транспортного засобу накладено адміністративне стягнення за порушення встановленого порядку вивезення деревини.

Всього з початку року проведено більше тисячі рейдів з охорони лісів від лісопорушень, до адміністративної відповідальності притягнуто 21 особу, накладено та стягнуто 5,4 тис.грн. адміністративних штрафів. За незаконну рубку дерев притегнено 6 осіб, за порушення мисливського законодавства – 11 осіб та 4 особи за іншими статтями адмінкодексу.

Під час проведення рейдів виявлено 15 випадків незаконних рубок, масою 143 куб.м. Розмір шкоди, заподіяною лісу, становить 1286,9 тис.грн. З порушників стягнуто 13,5 тис.грн. До правоохоронних органів передано 13 справ на суму 1273,4 тис.грн. Відкрито 5 кримінальних проваджень.

Найтривожнішою є ситуація в лісах, що межують з Рівненщиною. Мешканці сіл Борове, Кісоричі, Нетреба Рівненської області організовуються у цілі злочинні угрупування та здійснюють не тільки незаконні рубки у лісах Житомирщини, але й напади на державну лісову охорону.