На Малинщині перевірили воду з громадських криниць: пити «сиру» – не рекомендують

04.12.2020

У криницях Малинівки, Юрівки та Різні на Малинщині виявлено невідповідність якості води вимогам до питної води, призначеної для споживання людиною.

Про це повідомляє Малинська міська рада.

Малинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області інформує, що 17 листопада 2020р., були відібрані проби питної води з громадських трубчастих криниць сіл Малинівка, Юрівка та Різня.

Згідно результатів лабораторних досліджень, виявлено невідповідність питної води вимогам до питної води, призначеної для споживання людиною у двох відібраних пробах (бактерії групи кишкової палички). Також у трьох пробах води виявлено перевищення вмісту нітратів, заліза.

Зокрема: в селі Юрівка, вул. Гагаріна, 29 — показник нітратів становить 163,4(норма до 50 мг/дм.куб);

  • с. Різня, на перехресті — показник бактерій групи кишкової палички – 25 (норма менше 1), заліза – 1,95 (норма до 1,0 мг/дм.куб);

  • с. Різня, біля клубу показник заліза -1,5 (норма до 1,0 мг/дм.куб);

  • с.Малинівка біля лабораторії — показник бактерій групи кишкової палички -2,3(норма менше 1).

З метою недопущення ускладнення санітарно-епідеміологічної ситуації не рекомендовано вживати «сиру» воду з джерел водопостачання (с. Різня — на перехресті та с. Малинівка — біля амбулаторії), де вода не відповідає вимогам по мікробіологічним показникам.

З джерел водопостачання, де виявлено перевищення вмісту нітратів та заліза (с. Юрівка, вул. Гагаріна, 29; с. Різня, на перехресті; с. Різня, біля клубу ) – вживати воду не рекомендовано.

Читайте також: У Малині горів гуртожиток ліцею: загинув один чоловік

newday.org.ua