Мило, серветки чи антисептик: експеримент показав, що краще знезаражує руки

05.03.2020

Найкраще очистити руки від мікроорганізмів можна завдяки правильному миттю з милом. Така обробка допоможе вберегтися від ймовірного інфекційного зараження, у тому числі від коронавірусу і грипу. Про це повідомляє ТСН.

До 80% інфекційних захворювань передаються через руки. Лікарі закликають їх ретельно обробляти. Це допоможе при спалахах будь-яких хвороб. Мити руки потрібно після вулиці, туатету і перед прийомом їжі. Найбрудніша зона знаходиться між пальцями, також під нігтями. Особливо багато бактерій назбирується на шкірі під прикрасами. Також важливо ретельно мити зап’ястя.
Провели експеримент – перевірили чистоту рук після миття милом, очищенням вологими серветками і обробкою антисептиком. Результати показали, що після правильного миття рук з милом, вони стають ідеально чистими.

Студентка, яка обробляла руки антисептиком, на її шкірі кількість мікроорганізмів після обробки зменшилась на два порядки,” – розповіла Валентина Яновська, завідувачка лабораторії.
Як показало дослідження, після очищення рук вологими серветками кількість мікроорганізмів на шкірі не змінилася.
Спеціалісти радять відмовитись від антисептиків з розпилювачами. Щоб нанести потрібну кількість засобу потрібно 28 разів натиснути на дозатор. Очищувати руки такою рідиною потрібно протягом 30 секунд. Щоб ефективно знезаразити руки, такі засоби повинні містити щонайменше 60% спирту.

Читайте також: У Житомирі почали дезінфікувати громадський транспорт

newday.org.ua