Медиків Коростеня вітали грамотами та подяками, квітами, піснями

15.06.2018

15 червня на території центральної міської лікарні Коростеня, на свіжому повітрі біля фонтану «Лебедина вірність», відбулися урочистості з нагоди Дня медичних працівників.

Привітати лікарів та медичний персонал Коростеня завітало багато гостей, зокрема народний депутат України Володимир Арешонков, представники влади міста і району, колеги-лікарі й меценати, пацієнти.

Сьогодні медична галузь переживає нелегкі часи, про що говорив у своїй промові головний лікар ЦМЛ Коростеня Віктор Гордійчук.  Професія медика настільки потрібна людям, і разом з тим майже на останніх місцях у держави.

–Фінансування галузі охорони здоров’я в державі складає всього 3,5% при мінімальних 5%, така медицина є небезпечною для людини. Вкрай низька зарплата у лікарів та медичного персоналу: в лікаря-інтерна близько 3 тисяч гривень, у лікаря –5800 грн. та медичної сестри 4700 грн. з усіма нарахуваннями. Це впливає на нестачу кадрів, і сьогодні наша лікарня забезпечена лише на 78 відсотків, – сказав Віктор Петрович Гордійчук.

Але, як  зазначив головний лікар, і влада Коростеня, і народний депутат Володимир Юрійович Арешонков, і керівництво лікувальних закладів та небайдужі благодійники робили і робитимуть все можливе, аби галузь медицини Коростенщини розвивалася і справилася з усіма негараздами.

Окремо подякував головний лікар ЦМЛ народному депутату Володимиру Арешонкову за допомогу в оснащенні й проведенні ремонтів лікарні,  за виділені кошти на прибудову ліфта, за встановлені вікна у дитячій і дорослій поліклініках, на що було спрямовано понад 1 мільйон гривень.

Багато заплановано і на цей рік: ремонт покрівлі адмінкорпусу та харчоблоку, приміщення дитячої поліклініки, каналізаційно-насосної станції, ремонт наркозно-дихальної апаратури тощо, на що заплановано 3,3 мільйона гривень.

Подякував лікарям і запевнив у сприянні вирішення проблем медицини народний депутат у своєму виступі:

–Я лікуюся не у «Феофаніі» в Києві, – каже Володимир Арешонков. – Я і моя родина лікуємося в лікарні Коростеня, ми завжди довіряли і довіряємо нашим лікарям-землякам. Я не був прихильником медичної реформи,  навіть не натискав на кнопку, коли голосували. Але це не означає, що маю бути осторонь цих процесів, навпаки – маю брати активну участь, чим і займаюся. Ми обов’язково знайдемо оптимально-корисну модель для Коростеня, але це залежить від дій кожного з нас.

Володимир Юрійович найкращим медикам вручив грамоти народного депутата, а також передав грамоти управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації та грошові премії від себе лікарям, зокрема тим, які захищали незалежність країни на Сході держави: лікарям-хірургам Андрію Сторожуку та Юрію Глушку та лікарю-анестезіологу Костянтину Михайленку.

Також народний депутат вручив цінну нагороду головному лікарю Віктору Гордійчуку від всеукраїнського об’єднання Україна за високий професіоналізм.

Цієї святкової миті лікарям Коростеня свої вітання адресували всі гості: мер Володимир Москаленко, головний лікар ЦМЛ Віктор Гордійчук, головний лікар ЦПМСД Микола Васькевич, голова Коростенської районної ради Василь Клименко та заступник голови райдержадміністрації Наталія Тертична, голова асоціації «Рада керівників міста Коростеня» Василь Куницький, благочинний міста Коростеня протоієрей Анатолій та інші.

Зі святом вас, медики Коростенщини!

Олеся Дейнега

med med1 med2