Facebook блокуватиме оманливі дописи про здоров’я

09.07.2019

Щоб зменшити кількість випадків самолікування, Facebook починає боротьбу з постами, які стосуються теми здоров’я, пише uain.press.

Соцмережа змінює алгоритм, щоб мінімізувати сенсаційний й оманливий медичний контент для своїх користувачів. Інформацію будуть ретельно аналізувати. Повідомлення, які можуть нашкодити здоров’ю, наприклад реклама чарівної пігулки для схуднення, тепер будуть з’являтися в стрічці нижче. Так ці пости набиратимуть якнайменше переглядів, і сторінки припинять публікувати такий контент. 

Нововведення, безперечно, потрібні Україні. Адже, як зазначає очільниця МОЗу Уляна Супрун, близько 70% українців не роблять щеплень від небезпечних хвороб лише тому, що потрапили під вплив неправдивих дописів у соціальних мережах.

Проблема інформаційної безпеки є не лише в Україні. “У Румунії, Франції, Італії, Сербії, Греції і США громадяни стали жертвами інформаційної війни – не вакцинуються, і тому збільшується захворюваність на кір”, – пише Супрун.

Причина цьому – боти, тролі й навіть відомі блогери, які активно поширюють неправдиву інформацію про здоров’я. 

Важливо звертати увагу на джерела, перевіряти та фільтрувати інформацію. Її варто черпати з офіційних сторінок і наукових сайтів, а не з сумнівних форумів і маловідомих груп у соцмережах. 

Фото: www.ixbt.com

Photographer: Andrew Harrer/Bloomberg

Читайте також: Українців попередили про потужну магнітну бурю

newday.org.ua

The Facebook Inc. application is displayed for a photograph on an Apple Inc. iPhone in Washington, D.C., U.S., on Wednesday, March 21, 2018. Photographer: Andrew Harrer/Bloomberg