Екоінспектори фіксують шкоду, завдану довкіллю внаслідок ракетно-бомбових ударів по громаді Бердичівщини

29.05.2025

В Андрушівській громаді Бердичівщини екоінспектори фіксують шкоду, нанесену довкіллю внаслідок ракетно-бомбових ударів 25 травня. У результаті атаки там було зруйновано та пошкоджено приватні будинки, господарські споруди та багатоповерхівки.

Про це інформує пресслужба Державної екологічної інспекції Поліського округу.

Дослівно: “Після документування правоохоронними органами та завершення огляду місця події, фахівцями Екоінспекції проведено обстеження та обмір площі, яка зазнала засмічення внаслідок утворення відходів руйнації“, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що згодом спеціалісти мають встановити грошовий розмір шкоди довкіллю.

“Наше завдання – не лише зафіксувати шкоду, завдану довкіллю. Держава на всіх рівнях робить все можливе для притягнення агресора до відповідальності та забезпечення справедливих репарацій. Ворог має понести відповідальність за злочини, вчинені на українській землі, — і проти людей, і проти довкілля“, — зауважив начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський

Додається, що матеріали за результатами роботи екоінспекторів будуть передані до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, органів прокуратури, правоохоронних структур для внесення інформації до реєстру військових злочинів, вчинених росією проти довкілля  та формування механізму отримання репарацій з країни-агресора у рамках відкритих кримінальних проваджень за статтями 441 “Екоцид” та 438 – “Порушення законів та звичаїв війни” ККУ.

newday.org.ua