Двоє жителів Житомирщини незаконно вирощували рослини коноплі

25.06.2020

Працівники поліції виявили заборонені для вирощування нарковмісні рослини за місцем проживання жителів Любарського та Черняхівського районів.

Рослини характерного вигляду дільничний офіцер поліції помітив на присадибній ділянці жителя с. Великих Деревичів. Відтак правоохоронці провели огляд у домогосподарстві. З’ясувалося, що на городі 30-річного чоловіка виросли понад десяток рослин конопель.

А у смт Черняхові ймовірно нарковмісну городину працівники поліції виявили під час санкціонованого обшуку за місцем проживання 38-річного жителя райцентру. На присадибній ділянці господар виростив майже 4 десятки кущів конопель. До того ж, в літній кухні чоловік зберігав вже готову для куріння рослинну масу. Чоловік пояснив, що рослини вирощував та зберігав для власних потреб.

Обидва урожаї та суху рослинну масу поліцейські вилучили та направили на дослідження до Житомирського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при МВС. Місцевим жителям правоохоронці роз’яснили вимоги законодавства щодо культивування нарковмісних рослин.

Нині розпочато кримінальні провадження за ст. 310 (Посів або вирощування снотворного маку або конопель) Кримінального кодексу України.

Нагадуємо, що на території області тривають оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Мак», що мають на меті попередження та виявлення фактів незаконних посівів нарковмісних рослин. Відтак поліцейські, окрім роз’яснювальної роботи, звертають увагу на городину, що виростає на присадибних ділянках жителів області.

Слід пам’ятати, що мак та коноплі є сировинною базою для виготовлення наркотичних речовин. Відтак державою врегульовано питання щодо посівів цих рослин для харчових та промислових потреб. Зокрема, законодавством визначено, що посів таких рослин у приватних господарствах є незаконним.

Так, незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до 100 рослин або конопель у кількості до 10 рослин, – караються штрафом від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Посів або вирощування маку в кількості від 100 до 500 рослин або конопель від 10 до 50 розцінюється вже кримінально каране діяння, за яке передбачено в тому числі і арешт до 6 місяців або обмеження волі строком до 3 років.

 Читайте також: СБУ викрила на Житомирщині незаконний видобуток граніту на десятки мільйонів гривень

newday.org.ua