Для українців безкоштовною стане рання діагностика онкології

27.12.2019

У 2020 році рання діагностика новоутворень стане для українців безоплатною. Це мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія та бронхоскопія.

Національна служба здоров’я України оплатить лікарням ці послуги за підвищеним тарифом.

Про це повідомила пресслужба НСЗУ.

“Інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень визначено пріоритетними послугами. На це у програмі медичних гарантій, що у повному обсязі запрацюють у 2020 році, виділено близько 1 мільярда гривень”, – йдеться у повідомленні.

На дослідження для ранньої діагностики новоутворень слід обов’язково мати направлення від сімейного лікаря або іншого лікуючого лікаря.

Підставою для проведення безоплатних інструментальних досліджень є й вік пацієнта. Мамографія призначається жінці від 40 років та старше, гістероскопія – від 50 років та старше. Езофагогастродуоденоскопія, цистоскопія, бронхоскопія для пацієнтів від 50 років і старше, колоноскопія – від 40 років і старше. Ендоскопія буде кількох видів, зокрема, діагностична, з забором аналізу біопсії та з лікувальною маніпуляцією. Гістологічні обстеження теж входять у вартість, тобто будуть безоплатними для пацієнта. Усі обстеження будуть проводитися із дотриманням стандартів знеболення, пояснили в НСЗУ.

Читайте також: В Україні вперше за 15 років пересадили серце

newday.org.ua