Дієтолог розвінчала найпопулярніші міфи про каву

07.02.2019

Існує безліч міфів про каву. Одні науковці твердять, що вона корисна, а інші вважають, що приносить лише шкоду організму. Дієтолог-ендокринолог Альбіна Комісарова спростувала найпоширеніші помилкові думки про каву, – пише gazeta.ua.

1. Вагітним каву не можна

Для вагітних жінок достатньо вживати не більше 200 міліграмів кофеїну на добу. Але варто пам’ятати, що кава, чай і шоколад містять кофеїн. Краще обмежитися 1-2 чашками напою.

2. Кава зневоднює

Вона не зневоднює. Кава може “сушити” порожнину рота, що викликає помилкове відчуття спраги. Якщо хочете пити після чашки кави – пийте. Кава робить легкий сечогінний ефект і якщо ви п’єте достатньо рідини протягом дня – то все буде добре.

3. Кава не може зашкодити здоровим людям

Кофеїн може бути шкідливим здоровим людям тоді, коли вживати його разом з алкоголем або ж, якщо випивати понад 4 чашок кави. В останньому випадку це може призвести до головного болю, безсоння та прискореного серцебиття.

4. Доза кави

Норма – 400 мг кофеїну на день для здорових дорослих людей. Така кількість міститься в 4 чашках (250 мл) кави або 10 банках коли або 2 енергетичних напоях.

Така доза не несе абсолютно жодної доведеної шкоди для людини. Але коли ви п’єте каву, завжди орієнтуйтеся на самопочуття.

Фото: ukraine-is.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  На Житомирщині блогер вчить розводити свиней.

newday.org.ua

кава