Держкомтелерадіо заборонив ввозити в Україну книгу про княгиню Ольгу

05.03.2018

Державний комітет телебачення і радіомовлення України заборонив ввозити в Україну чергову партію книг, надрукованих російськими видавництвами, зокрема, книги про княгиню Ольгу та християнство, побачивши в виданнях ознаки пропаганди «держави-агресора».

Про це повідомляється на сайті Державного комітету телебачення і радіомовлення України.

Під заборону потрапили книги авторів Михайла Задорнова, Валентина Гнатюка, Миколи Леонова і Олексія Макєєва. Зокрема, книгу Єлизавети Дворецької «Ольга, княгиня воинской удачи».

«О России с любовью» – такий епіграф на обкладинці містить книга Єлизавети Дворецької «Ольга, княгиня воинской удачи». Епіграф звучить як знущання над українцями особливо у світлі останніх повідомлень про бойові втрати від важкої російської зборої на сході нашої країни”, – говорять представники держкомітету.

“Загалом, починаючи з 22 травня 2017 року, Держкомтелерадіо надав суб’єктам господарювання дозволи на ввезення понад 11 тисяч найменувань видавничої продукції з території держави-агресора, а також з тимчасово окупованих територій України. Майже 100 заяв залишилися без розгляду через те, що на зазначену в них видавничу продукцію дозвільна процедура не поширюється. Водночас надано 237 відмов у видачі дозволів у зв’язку з поданням суб’єктами господарювання не в повному обсязі пакетів документів, необхідних для одержання дозволу, або виявлення у поданих документах недостовірних відомостей та  43 відмови на підставі негативних висновків експертної ради Держкомтелерадіо у зв’язку з невідповідністю видань критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України, – йдеться на сайті.

Держкомтелерадіо зазначає, що у громадян є можливість привезти з Росії друковану продукцію без спеціального дозволу для власного користування, проте, в кількості не більше 10 книг на людину.

Для довідки: княгиня Ольга правила Давньоруською державою з 945 до 960 року в якості регента при малолітньому синові Святославові, після загибелі її чоловіка, київського князя Ігоря Рюриковича. Вона перша з правителів Русі прийняла християнство. Ольга була зарахована до лику святих. 24 липня Православна Церква вшановує пам’ять святої рівноапостольної княгині Ольги. У всіх храмах України є її ікона, в Києві і в Коростені стоять пам’ятники святій княгині Ользі.

infocenter-odessa.com_1519987095_korosten

maxresdefault