Чоловіки чи жінки: вчені розповіли в кого краще почуття гумору

29.11.2019

Вчені з Північної Кароліни вирішили перевірити давно закладений стеріотип, що чоловіки смішніші. Дослідники проаналізували десятки досліджень і підтвердили, що почуття гумору у чоловіків та жінок відрізняється.

Втім відмінності були незначними, зауважили дослідники, пише gazeta.ua за матеріалами Psychology Today.

Як пояснила співавторка дослідження психолог, дослідник еволюції гумору Джил Грінграсс, науковці провели систематичний огляд, відомий як метааналіз, метод, при якому дослідники збирають всі доступні дані по даній темі, які відповідають певним критеріям, визначеним дослідниками.

Вчені змогли знайти 28 досліджень з 36 незалежними зразками, які відповідали критеріям. Об’єднана вибірка включала 5057 учасників (67 відсотків жінок) з різних країн (США, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Ізраїль та ін.).

Аналіз даних показав, що чоловіки в цілому були оцінені як більш смішні, ніж жінки.

Чому чоловіки мають більш високу гумористичну здатність, ніж жінки в середньому? Цілком можливо, що уявлення про те, що жінки менш смішні, настільки поширене, що соціальні сили перешкоджають дівчаткам і жінкам розвивати і виражати свій гумор, роблячи жінку менш схильною до того, щоб її сприймали як дотепну”, — підкреслила Грінграсс.

Читайте також: Вчені заявили, що лінь є спадковою

newday.org.ua