Чоловік з Коростеня виготовляє буржуйки і передає на передову

22.09.2022

Осінь виявилась доволі ранньою та холодною. Саме тому багато людей стало задумуватись над допомогою українським військовим одягом та опалювальною технікою. Сергій Синявський з Коростеня, наприклад, займається виготовленням буржуйок зі старих газових балонів.

Про це розповідає 5 канал.

Із одного газового балона в пана Сергія виходить дві переносні буржуйки. Чоловік каже, що цієї справи навчився сам. Декілька років тому планував зробити на цьому бізнес, проте зараз не час про це думати – вирішив направити сили на допомогу армії.

«Держава забезпечує тим, чим може, а люди тим, хто що може. Хтось тушонки варить, хтось одяг шиє, хтось буржуйки варить – кожному своє, хто що може, те й допомагає», – каже Сергій Синявський.

Раніше мав команду помічників, з якими за день могли виготовити 5-6 буржуйок. Наразі багато з них служать, інші працюють. Сергій не покинув справи. Каже, що не раз в магазинах, дізнавшись про його волонтерство, безкоштовно давали електроди та диски для болгарки.

Пан Сергій ділиться секретами виготовлення саморобної буржуйки:

«Береться балон, відкручується вентиль, спускається той газ, якщо він там є, чи газолін, потім наливається вода, виливається і ріжеться чи розрізається балон. Це техніка безпеки, воду обов’язково треба наливати в балон, щоби вимити той газолін, щоб воно не вибухнуло».

Люди віддають металобази та старі газові балони чоловікові, щоб українські військові не мерзли в окопах.

Наразі Сергій виготовляє 16 буржуйок, щоб волонтери їх надалі розвезли на Донеччину, Луганщину, Дніпропетровщину та Херсонщину. Наші воїни чекають на них, адже в бліндажах вже холодно та вогко.

«Купляємо, що у знайомих, що у друзів, що виставляємо пости. Квадратні труби, листовий метал, кусочки. Це дуже важливо, це і життя і здоров’я. Тим паче, що йде і осінь, і зима, як спочатку воно було», – каже Віталій Борщов, один з волонтерів.

Пічка такого типу швидко складається, вона мобільна. Вага її не перевищує 15 кг.