39-і роковини катастрофи на Чорнобильській АЕС відзначили на Житомирщині

25.04.2025

У Житомирі провели меморіальний захід, присвячений 39-м роковинам катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Про це повідомляє пресслужба Житомирської ОВА.

Дослівно від ЖОВА: “Учасники заходу поклали квіти до пам’ятників героїв та жертвам чорнобиля та вшанували тих, хто постраждав від аварії, хвилиною мовчання. 26 квітня мине 39 років від однієї з найстрашніших техногенних катастроф в історії людства — аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Житомирщина, яка межує з епіцентром трагедії, зазнала тоді одних із найсерйозніших наслідків: тисячі гектарів території опинилися під радіоактивним забрудненням, а сотні жителів області стали першими, хто вирушив на ліквідацію наслідків вибуху“.

Зазначається, що саме завдяки мужності ліквідаторів світ уникнув ще масштабнішого лиха. Вони працювали в екстремальних умовах, не маючи повної інформації про загрозу, ризикуючи найціннішим — власним здоров’ям і життям.

Події 1986 року довго залишалися під завісою замовчування. Радянська влада намагалася приховати правду, і лише з часом масштаби трагедії стали очевидними. Сьогодні історія повторюється — але вже в іншому вимірі. З початку повномасштабного вторгнення росіяни перетворили атомні електростанції на військові об’єкти. Чорнобильську АЕС було окуповано у лютому 2022 року, і лише завдяки героїзму українських військових та енергетиків вдалося запобігти новій катастрофі та звільнити станцію через 36 днів“, — інформують в обладміністрації.

newday.org.ua