У Коростені вшанували ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

16.12.2019

У Коростені з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС ліквідаторів відзначили подяками і грамотами. Всі разом поклали квіти до пам’ятного знаку, як шану тим Героям, яких уже немає поряд.

Біля пам’ятного знаку пообіді 13 грудня зібралися ліквідатори, а також пожежні, правоохоронці, залізничники, посадовці і всі небайдужі, аби вшанувати Героїв-чорнобильців, які ціною власного життя і здоров’я пішли у відкритий бій з найстрашнішою катастрофою 20 століття та захистили світ від небувалої біди.

«14 грудня 1986 року в центральних виданнях з’явилося повідомлення, що саркофаг над 4-им енергоблоком побудовано. Ліквідацією катастрофи займалися люди, різні за професією: пожежні, інженери-конструктори, будівельники, військові, енергетики-атомники, навіть прості робітники і колгоспники, який було мобілізовано, щоб усунути аварію. Вони гасили пожежі, дезактивували приміщенні і промислові майданчики, забруднені території навколо станції, проектували і будували укриття, готували і здійснювали післяаварійний пуск блоків ЧАЕС. Вони 33 роки тому, не шкодуючи здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха, аби якомога швидше ліквідувати наслідки трагедії», – промовив ведучий заходу Андрій Степанчук.
Всі присутні на мітингу поклали квіти до пам’ятного знаку та вшанували хвилиною мовчання загиблих і померлих від променевої хвороби Героїв.

Затим урочисто було відзначено учасників ліквідації аварії на ЧАЕС подяками. Серед них і подяки від народного депутата України Володимира Арешонкова. Ними нагородили Володимира ПУПКОВА, Олександра КОЦА, Сергія ЯРОШОВЦЯ, Володимира ПАРХОМЧУКА та Олега ШУШПАНА.

–Найважливіше сьогодні – не дати забути про аварію, – поділився думками народний депутат України Володимир Арешонков. – По-друге, ми говоримо про те, що існує величезне коло проблем, які ми називаємо “чорнобильськими питаннями”, а це соціальні гарантії, соціальна підтримка з боку держави до тих, хто ліквідовував аварію, і вона з кожним роком стає меншою. На жаль, і в державному бюджеті на 2020 рік уряд запланував кошти  на чорнобильські програми в меншому обсязі , ніж попередні п’ять років. Тому будуть труднощі. Зараз тривають перемовини з новим урядом. Сьогодні хочу сказати слова вдячності громадським організаціям, в тому числі і коростенським.  Вони активно переймаються всіма проблемами. Ми разом повинні відстоювати інтереси чорнобильців, адже соціальна справедливість – це найголовніше.

Олеся Дейнега 

Читайте також: У Коростені організовують гарячі обіди для обездолених

newday.org.ua

У Коростені вшанували ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕСУ Коростені вшанували ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕСУ Коростені вшанували ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС